Мазуренко Ольга Іванівна, м. Львів

Чи можна інваліду другої групи від загального захворювання розраховувати на отримання безкоштовної путівки в санаторій? Якщо можна, то на скільки днів і хто буде оплачувати проїзд?

Безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів 2 групи передбачено частиною 4 статті 38 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” за наявності медичних показань. Слід зазначити, що для отримання путівок, інваліди повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах праці та соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування. Такі путівки видаються тривалістю до 24 к.д. з оплатою проїзду до санаторію. Путівки видаються органами праці та соціального захисту населення інвалідам відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою N 070/о.