Пані Катерина, м. Миколаїв

Мій чоловік купив квартиру в кредит. Півроку тому він погасив кредит. Скажіть будь ласка, чи зможу я після розлучення претендувати на розділ майна?

Відповідно до ч.1 ст. 70 Сімейного кодексу України: «у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначене домовленістю між ними». В даному випадку квартира є спільною сумісною власністю подружжя, при укладенні кредитного договору банк зазвичай вимагає згоду другого з подружжя і вважається, що кредит погашається за спільні кошти. Але, навіть, якщо кредит було укладено до реєстрації шлюбу, і закінчення сплати відбулося при укладеному шлюбі, то і в такому випадку дружина має право на частку у спірній квартирі.