Пані Валентина, м. Львів

Я живу в 9-поверховому будинку. Ось уже майже рік мешканці будинку самостійно прибирають у під’їзді. ЖЕК чомусь не бажає виконувати свої обов’язки. Чула, що зараз “модно” створювати ОСББ? Розкажіть, про права та обов’язки жителів, які організували ОСББ і що для цього потрібно.

Для створення ОСББ співвласники будинку повинні дотримуватись такої послідовності дій:

  1. Створити ініціативну групу з не менше трьох власників приміщень. Така група не обирається і не затверджується, а є самопризначеною.
  2. Ініціативна група розробляє статут ОСББ на основі Типового статуту.
  3. Ініціативна група складає список власників (співвласників) квартир і нежитлових приміщень згідно їх правовстановлюючих документів на ці приміщення.
  4. Ініціативна група проводить роз’яснювальну роботу серед власників приміщень, надає можливість ознайомитись з проектом статуту, при необхідності проводить попередні інформаційні збори.
  5. Ініціативна група призначає дату, місце проведення установчих зборів і повідомляє про це власників приміщень не менш ніж за 14 днів.
  6. З документами затвердженими на загальних зборах слід звертатися до органу реєстрації (виконавчий комітет відповідної ради, результатом чого стане отримання свідоцтва про держреєстрацію.

Переваги ОСББ :

  • самостійна участь у формуванні свого бюджету;
  • визначення об’ємів внесків на зміст будинку;
  • вибір представників робочих спеціальностей, які робитимуть ремонтні роботи; підрядників (вивезення сміття, дезинфекція і ін.) і умови роботи з ними, вплив на якість послуг, що робляться ними, самостійне визначення черговості робіт по поточному ремонту будинку.