Правова школа

«Правова школа для львів’ян» - програма тренінгів на правову тематику для жителів м. Львова. Включає в себе систему тренінгів, лекцій, семінарів та практичних занять, призначених для підвищення рівня правової обізнаності львів’ян та здобуття практичних навиків у сфері претензійно-позовної роботи з метою захисту своїх прав.


Дана ініціатива виступає фундаментом переходу на якісно новий рівень відносин громадян, їх співпраці з громадськими організаціями та органами державної влади і місцевого самоврядування.

Вже було проведено три сесії правової школи:

1 СЕСІЯ:

проходила з червеня по липень 2010 року і включала в себе наступні тренінги: «Шлюб. Правові наслідки укладення та розірвання шлюбу», «Семінар для батьків новонароджених дітей», «Державні допомоги, права багатодітних та малозабезпечених» «Захист прав споживачів».

2 СЕСІЯ:

проходила протягом січня – лютого 2011 року та включала тренінги: «Купівля – продаж нерухомого майна», «Право на інформацію», «Насилля в сім’ї».

3 СЕСІЯ:

проходила протягом грудня 2013 року та включала тренінги з практичного судочинства і складалася з двох частин: Цивільне судочинство та Адміністративне судочинство. «Школа практичного судочинства» проводилася протягом грудня 2011року і включала 7 тренінгів. Кожен тренінг складався з теоретичної і практичної частини. На заняттях практичного судочинства львів’яни мали змогу ознайомитися з процедурою цивільного та адміністративного оскарження, набули практичних навичок у складенні позовних заяв, скарг, претензій та інших процесуальних документів.

Після проходження Правової школи її учасники ознайомилися з основними засадами і організацією процесу судочинства в Україні та набудли практичних навичок у складанні процесуальних документів, що в майбутньому надасть їм змогу самостійно захищати свої права.

За результати проведення Правової школи всі учасники нагороджуються пам’ятними сертифікатами, роздатковими матеріалами, буклетами та збірками процесуальних документів.

Коментарі учасників:

Пані Оксана, 63років «…Не маю юридичної освіти, але захищати свої права якось треба!!! Вже рік суджуся з пенсійним фондом, тепер знаю – закон на моєму боці, чекаю позитивного рішення. Дуже дякую організаторам цього заходу, дай Вам Бог здоров’я… »

Сергій, 19років «… Це були надзвичайно корисні заняття, особливо цікаво було послухати про оскарження постанов ДАІ і особливості поводження з інспекторами ДАІ…»

Пан Василь, 34 роки «… Тепер я можу зекономити на послугах адвоката, завдяки цим заняттям я зміг самостійно скласти і подати до суду позовну заяву на сусідів, які затопили мою квартиру… »

За період діяльності навчальної програми «Правова школа для львів’ян» безкоштовну правову освіту щодо різних тем змогли отримати більше 120 осіб, з яких 30% є постійними слухачами. Актуальність тематик викладена відповідно до потреб мешканців, які досліджувалися на основі звернень громадян та соціологічного опитування.