Варенець Ніна Павлівна, місто Львів

Добрий день! У мого чоловіка на роботі директор сказав, щоб вони писали заяви за власним бажанням. Мотивував це тим, що більше для них роботи немає. Майже всі працівники не мають свого житла: на даний момент живуть з сім’ями в гуртожитку. У кожного на руках ордер, в якому написано на час роботи на даному підприємстві. Підкажіть, будь ласка, що нам робити в ситуації, що склалася.

В даному випадку, у жодному разі, не можна писати заяву про звільнення за власним бажанням, оскільки, працівник втрачає не лише ряд соціальних гарантій пов’язаних з виплатами по безробіттю у державній службі зайнятості, а й право на користування службовим житлом, виданим на підставі ордеру. Якщо і буде відбуватися масове звільнення працівників, то лише по скороченню штату, і виключно у ряді випадків на підставі наказу директор (який, доречі, можна буде оскаржити у суді і поновитися на роботі).

Щодо ордерів на службові квартири (кімнати) в гуртожитку, то їх можна приватизувати, якщо працівник чи його сім’я прописана (зареєстрована) і проживає у службовому житлі більше 15 років.