Голова ОСББ, місто Львів

Доброго дня! При передачі будинку на баланс ОСББ чи потрібно заключати новий договір з орендарем приміщення, яке управління майном міста довгий час здавало в оренду? Як тепер встановлюється розмір орендної плати?

 1. Виходячи з викладеного у вашому листі первісний орендодавець за договором оренди змінений новим – набувателем речового права на майно. Згідно зі статтею 770 Цивільного кодексу України у разі зміни власника речі, переданої у найм (оренду), до нового власника речі переходять права та обов’язки наймодавця, якщо інше не встановлено діючим договором найму (оренди). Тобто новий власник речі стає новим орендодавцем з покладенням на нього усіх прав і обов’язків за договором оренди, про що сторони погоджуються у додатковій угоді до договору оренди, якщо інше не передбачено договором оренди.

 2. Розмір орендної плати встановлюється в договорі. Вам слід враховувати, що перехід права власності від орендодавця до іншої особи у порядку правонаступництва не є підставою для зміни або припинення договору або його умов, зокрема, про орендну плату.