Королева Ольга Миколаївна, місто Львів

Здрастуйте! З роботи пішла в 60 років, останній перерахунок був у 2008 році. У зв’язку з тим, що вийшов новий пенсійний Закон, хочу зробити перерахунок пенсії лише з урахуванням періоду 2000-2007 рік (за ці роки високий коефіцієнт). Мені відмовили на тій підставі, що в даний момент я не працюю. У Законі цього обмеження я не побачила. Хто правий? Чи можу я вимагати провести мені новий розрахунок на підставі наявних у ПФ даних персоніфікації за 2000-2007 рік?

Із набранням чинності 1 жовтня 2011 року Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та внесенням ним змін до законодавчих актів з питань пенсійного забезпечення для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Право пенсіонерів на перерахунок пенсії за новим законом збережено. Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (із внесеними змінами) перерахунок пенсії застрахованій особі проводиться з урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію. Таким чином, за Вами залишається право на новий розрахунок пенсії за вказаний період.