Пан Василь, місто Львів

Прошу роз’яснити, чи може бути створено ОСББ на базі ЖБК за умови, що лише близько 40% членів кооперативу отримали документи про право власності на свої квартири?

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» житлово-будівельний кооператив може бути реорганізований в об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Реорганізація відбувається за рішенням загальних зборів. Відповідно до статуту (положення) кооперативу збори можуть прийняти рішення про реорганізацію кооперативу в об’єднання. З моменту прийняття цього рішення зазначені збори вважаються установчими зборами об’єднання і далі проводяться відповідно до вимог статті 6 згаданого Закону. Участь в установчих зборах беруть члени житлово-будівельного кооперативу, які повністю сплатили вартість жилих приміщень і належної частки у вартості нежилих приміщень та іншого майна і виявили таке бажання. У разі неповної оплати вартості жилих приміщень і належної частки у вартості нежилих приміщень та іншого майна окремими членами житлово-будівельного кооперативу вони можуть брати участь у таких зборах з метою вступу до об’єднання за згодою власника невиплаченої частки майна.

У разі, якщо свідоцтва про право власності отримали тільки 40% членів кооперативу, то лише вони та власник решти будинку будуть мати право голосу на установчих зборах ОСББ. При цьому власник решти будинку буде мати тільки один голос згідно з нормою статті 6 зазначеного Закону.