Василенко О. Р., м. Львів

Добрий день! У мене ось яка проблема. Сусіди зверху встановили навісний балкон. Тепер у нас в квартирі, яка і раніше-то не була світлою, напівтемрява. Ні над тим балконом, ні під ним опори немає – він вмонтований прямо до будівлі. Скажіть, він мав право так робити? Мені здається, якби він збирав по всіх правилах документи і звертався з проханням до відповідних інстанцій, йому ніхто не дозволив би таке зробити! Буду дуже вдячна за консультацію!

Згідно чинного законодавства, зокрема, Державних будівельних норм (ДБН В.2.2-15-2005. Будинки і споруди) та Закону України «Про основи містобудування», редакція від 22.12.2011р., встановлення навісних балконів без бічних опорних конструкцій забороняється. Більше того, для встановлення навісного балкону потрібна згода сусідів нижчих поверхів та обов’язкове погодження технічної документації у управлінні архітектури органу місцевого самоврядування, органах пожежного нагляду та районній СЕС.

Таким чином, у Вашому випадку проблему можна вирішити адміністративним способом – подання скарги на протиправні дії сусіда до органу місцевого самоврядування (міської ради або районної адміністрації) або ж безпосередньо подати до суду позовну заяву про демонтаж самовільно встановленого (встановленого з порушенням будівельних норм) балкону та приведення зовнішньої стіни будинку до попереднього стану.