Сергієнко П.Р., ОСББ «Лідер», місто Львів

Доброго дня! Надайте будь ласка відповідь на нижченаведені запитання. Чи надає ОСББ якісь знижки на оплату послуг пенсіонерам та інвалідам? Якщо ОСББ ухвалить рішення здавати підвальне приміщення в оренду, то чи це оподатковується? Чи може ОСББ заробляти, наприклад, здаючи в оренду прибудинкові території?

1.Будинки, які не знаходяться на балансі, мають два рахунки: перший – від ЖЕКу, другий – з боку ОСББ на додаткові послуги: заміну дверей, благоустрій парадних і т.д. Звільнення малозабезпечених, пенсіонерів від виплати є цілком законним, якщо це рішення ухвалене всіма членами ОСББ та завірено нотаріально.

2.Так. І, до речі, з першого квітня цього року податок знизився з 25% до 21%. Наразі йдуть обговорення про можливість ще більшого пониження цього процентного співвідношення.
3. Це цілком реально. Прибудинкова територія може виділятися ОСББ, якщо воно прийняте на баланс. Після того, як землю відведено, мешканці мають право щось на ній збудувати (наприклад, офісний центр) або ж поставити ятку і отримувати гроші за оренду. За великим рахунком, ОСББ може займатися чим завгодно. Аж до масового в’язання кофтинок бабусями-акціонерками ОСББ та реалізацією продукту десь на ринку. І все це буде законно проводитися через ОСББ.