Столяренко З. К., м. Трускавець

З 2000 року я перебуваю на заробітках в Італії. У наступному році збираюся назавжди повернутися в Україну. Буду оформляти пенсію і хотіла б оформити статус “Дитина війни”. Куди мені треба звернутися і які документи пред’явити? Які пільги припускає цей статус?

Для отримання статусу «Дитина війни» необхідно звернутись у районний відділ соціального захисту за місцем реєстрації, пред’явити паспорт та надати пенсійне посвідчення для встановлення відмітки (штампу), який засвідчує встановлення статусу.

У разі, наявності ламінованого пенсійного посвідчення або виготовлення дублікату загубленого пенсійного посвідчення, надається виписка відповідної тимчасової довідки.

 Згідно ст. 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни надаються такі пільги:

  • першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
  • безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання;
  • право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.