Кіпіч Тетяна, м. Червоноград

Доброго дня! Ми проживаємо в місті Червоноград – житловий масив приватних будинків. Через паркан сусід влаштував пункт прийому вторсировини (такого в Червонограді немає). І ось кожен день з раннього ранку чути дзвін пляшок, гуркіт заліза, лайка, гавкіт собак. Сусід наймає мало не фури, щоб 2 рази на тиждень все це вивозити. Скажіть, будь ласка, навіть якщо він зареєстрований як приватний підприємець і справно платить податки, невже таке можна влаштувати посеред житлового масиву – ні в сад вийти, ні вікно відкрити. Та й як з боку санстанції? Підкажіть, що робити?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з 22:00 до 8:00 шум від будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівень, встановлений санітарними нормами. Тобто заборонено гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апа­­ратурою та іншими джерелами шуму.

Проведення ремонтних робіт чи видів діяльності, що супроводжуються підвищеним шумом, також забороняється у святкові та вихідні дні — цілодобово. За шум у невстановлений час з перевищенням санітарних норм передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до статті 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, недотримання вимог законодавства чи інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян у сумі від 80 до 255 гривень.

Для захисту своїх прав Вам необхідно звернутися з заявою до органів міліції та районного відділення СЕС, а у разі відсутності реагування, безпосередньо з позовом до суду про припинення протиправних дій та відшкодування завданої шкоди.