Діана О., м. Борислав

Добрий день! Кілька тижнів тому я купила пральну машину автомат, в ході експлуатації якої виявився дефект. У магазині мені запропонували її забрати для тестування / ремонту в сервісному центрі, що може зайняти 2-3 тижні. Я ж хотіла б або поміняти цю машину на аналогічну (або на іншу модель з доплатою), або взагалі розірвати договір купівлі-продажу. Думаю, я маю на це право, але в магазині сказали, що ні. Допоможіть, будь ласка, розібратися. Хто правий? І чи можу я хоча б на період ремонту зажадати іншу пральну машину?

Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків (дефектів), які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, споживач, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

  1. розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
  2. вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Якщо ж Важу законну вимогу відмовляються задовольняти, то слід направити письмову претензію продавцю з вашими вимогами, якщо і це не дало результату, то єдиний вихід – позовна заява до суду, в якій, крім вимог щодо заміни товару, маєте право вимагати грошову компенсацію.