Відволікаючий маневр або від 3 до 5 !!!

18 вересня український парламент прийняв у першому читанні закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію осіб”. Законопроектом пропонується ввести в КК статтю “Наклеп”, санкції якої передбачають фінансову відповідальність, а також позбавлення (до 3 років) і обмеження (до 5 років) свободи.

За проект закону представника партії регіонів Віталія Журавського проголосувало 244 депутати. Згідно зі змінами до законодавства, журналістів, а також інших громадян, що поширять інформацію, яку хтось розцінить як посягання на його честь і гідність, чекає покарання:

  • наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію,- каратимуть штрафом у розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправними роботами терміном до одного року;
  • за наклеп, який оприлюднять у публічному виступі, або у засобах масової інформації, каратимуть штрафом у розмірі від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на термін від одного року до двох років, або арештом на термін від трьох до шести місяців;
  • за наклеп з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину каратимуть штрафом у розмірі від 1500 до 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також у цьому випадку наклепнику “світить” арешт на термін від шести до восьми місяців, або позбавленням волі на термін до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від одного до трьох років, а ті ж самі дії передбачені вище, що спричинили стійкий розлад здоров’я особи,- каратимуть обмеженням або позбавлення волі від 3 до 5 років.

Образа, тобто приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі, – карається штрафом у розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на термін до шести місяців.

Уже почала побутувати думка, що ці зміни направлені проти журналістів. Більше 10 років у законодавстві України не зазначали понять “наклеп” та “образа”.

Видається, що намір влади встановити кримінальну відповідальність за наклеп свідчить про спробу знищити критику на свою адресу і зробити неможливим протести проти політики влади.

От, ніби то і все зрозуміло, критикуєш, проти, не згоден, не подобається – в тюрму!!! Проте, мене весь час переслідує думка: щось тут не так! Отож спробуємо розібратися.

“Закон про наклеп” зроблений «партією» за принципом «не приший кобилі хвіст», який не шкода відрізати, оскільки його й не треба. І видається, що мета, поставлена ​​«партією», досягається досить чітко. Активісти і свідомі громадяни спрямовують свою енергію і свідомість на боротьбу з «цензурою», а її ніхто не захищає, і уже лунає заява від «законотворців» про відмову від проекту і його відкликання.

І з усіх усю чути: «МИ будемо боротися проти прийняття цього закону!!!».А разом з нами свободівці, комуністи, опозиціонери, «ударники» та «нові економісти» і безліч інших організацій і установ, яких дуже складно запідозрити в прихильності до демократичних цінностей. Не викликає жодного сумніву, що “МИ” все ж переможемо, а ця страждальна боротьба завершиться НАШОЮ нищівною перемогою, яку розділять з нами і опозиція, і ліві, і праві, і зелені і білі….

Метушня навколо цього закону приховує щось інше, значно вагоміше. Припускають, що нашу увагу намагаються відвернути від Закону №2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходів”, який 6 жовтня поставлений на повторне друге читання.

Цей Закон настільки «антизаконний», що дає можливість зірвати будь-який мітинг, будь-яку акцію опозиції, будь-які збори громадян. А для того, щоб ми не помітили цієї небезпеки, вводиться відволікаючий маневр – «закон про наклеп».

А який висновок? Він завжди один – дивитися крізь «проекти влади» і бачити їх справжню сутність, бути уважними і не  вестися на провокативні відволікаючі маневри.

 18.09.2012