Коли юристи творять добро

Професія юриста є однією з найдавніших в історії цивілізації. Вона з’явилася разом з правом. Її роль зростала в міру розвитку законодавства, підвищення значення права в житті громади. Юрист завжди повинен бути готовий правильно і своєчасно реагувати на запити суспільства. Він повинен уміти розмовляти з людьми, вислуховувати опонентів, вести переговори та брати участь в обговоренні юридичних справ.

Юристу необхідно визначити свою роль у соціальному житті. Для одних – це матеріальні блага і привілеї за виконану роботу, для інших – це щось більше, значиміше, до якого не можна доторкнутися, але, можна відчути у ставленні до себе інших людей.

Так, в американській асоціації правників є правило: кожен правник має на рік виділити не менше 50 годин робочого часу на надання безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення. І така участь у вирішенні проблем вразливих членів суспільства – одна з найвдячніших справ у житті правника.

Наявні можливості захисту прав людини в Україні більшою мірою доступні тим людям, які мають достатньо грошей для оплати кваліфікованої допомоги. Людям з низьким матеріальним достатком отримати кваліфіковану правову допомогу набагато складніше.

На сьогоднішній день скористатись кваліфікованими юридичними послугами може далеко не кожен мешканець міста Львова. Особливо важка ситуація з найбільш не захищеними верствами населення, котрі не знають і не вміють захищати хоча б деякі свої права, а звернутись за допомогою до приватних юристів вони не можуть через відсутність коштів або відсутність довіри до платних спеціалістів у сфері юриспруденції. Саме тому САМОПОМІЧ однією з перших започаткувала практику безкоштовних юридичних консультацій для львів’ян, яка почала діяти з 2005 року і успішно розвивається сьогодні.

Для чого ми це робимо? Заради грошей? Піару? Слави? Звичайно ж ні! Право, казали колись мудрі, є мистецтвом добра і справедливості. Якщо так, то юрист, по суті, є доброчинцем і творцем справедливості. Кожного дня юристи САМОПОМОЧІ, у межах своїх можливостей, роблять добре діло. Небагато, скажете Ви. Можливо, але, ми робимо це тижнями, місяцями, які переходять у роки добрих справ. Кожна надана консультація, кожна написана заява – це ще один, можливо не надто великий, крок до нашої мети – створення рівних можливостей громадян для захисту своїх прав, незалежно від майнового стану чи соціального статусу.

Можливо, ми ще занадто молоді, можливо, ми не можемо вирішити всі Ваші проблеми, але ми стараємося, ми щоденно працюємо над собою, щоб допомогти всім громадянам, які до нас звертаються.

Можливо, скажете ви, що кожен здатен бути доброчинцем. Так! Утім, юрист, зважаючи на суспільне значення права, має привілей робити велике добро. Для кожної людини й суспільства загалом. Щоденні реальні добрі справи, які в майбутньому стають благом всієї громади – це наше кредо.