Скоро 28 жовтня… Час заробляти гроші!

28 жовтня українці прийдуть на виборчі дільниці і виберуть своїх представників у Верховну раду. Проведення виборів обійдеться державному бюджету або, інакше кажучи, платникам податків в порівняно «невелику» суму – 2  000 000 000 гривень!!! Але вкупі з витратами партій та соціальними програмами по підтримці активних верств виборців вибори будуть коштувати дорожче ЄВРО-2012!!!

Вибори завжди асоціюються зі змінами. Зазвичай всі очікують, що буде краще, що нова влада наведе порядок, якого, зі слів будь-якої опозиції, у державі немає. Але ці очікування практично не завжди стають реальними.

В Україні настає гаряча пора для тих, хто не проти заробити на виборах. Організатори виборних штабів щосили вербують “піхоту”, яка роздаватиме агітлистівки на вулицях, охороняти мітинги, працювати спостерігачами і підраховувати голоси у виборчкомах.

А прайси сьогодні такі:

  • Агітатор в палатці, розповсюджувач / розклеювач листівок – 100-200 грн/день

  • Роздача «гречки» (пайків/подарунків) за адресами – 100-200 грн/день

  • Виконавець соціологічного опитування – 150 грн/день

  • Учасник мітингу/пікету(«прапороносець») – 100-250 грн/день

  • Охоронець мітингу/пікету/концерту – 150-300 грн/захід

  • “Продаж балконів” – 250-350 грн/балкон (розміщення у вікні чи балконі прапору, банеру)

  • Виконавець «чорних» PR-акцій – 250-500 грн/день (обливання фарбою бігбордів кандидата опонента, графіті на стінах, роздача провокаційних листівок)

  • Продаж голосу – 100-500 (в більшості випадків 200) грн/голос

  • Адресний агітатор (агітація на дому, обхід квартир) – 1500-2500 грн/міс

  • Робота в Інтернеті – 1000-4000 грн/міс (розкрутка груп та сторінок політпартій в соціальних мережах, ведення блогів і написання необхідних коментарів)

  • Спостерігач на виборах – 300-1500

  • Член виборчої комісії – 1000-3000 грн/доба

  • Секретар/голова виборчої комісії – 4000-15000 грн/міс

Такі суми в середньому пропонують політичні сили, що мають намір подолати 5% барєр, а це лише 6 політичних партій, проте і решта політсил, у кількості 81одиниці, намагаються заохотити «своїх» представників, які на виборах будуть відстоювати позиції тієї ж «великої шестірки».

Чому партії купують голоси?

 Більшість партійних структур в міжвиборчий період взагалі нічим не займаються. І коли непомітно підкрадаються вибори, які було видно здалеку, постає споконвічне питання: як набрати %?

Коню зрозуміло – для того, щоб про тебе почули, згадали, полюбили і проголосували, потрібні гроші.  На плакати, наліпки, постери, значки, глянець, плазмові екрани, намети, велосипеди, переможні стяги. На роботу штабу, на агітаторів, бригадирів, прорабів і архітекторів політичних вертикалей. Але для того, щоб потім “відбити” витрачені кошти, потрібна ще одна маленька деталь. Потрібно, щоб виборці в все це повірили, прийшли і проголосували.

То чи не простіше віддати гроші безпосередньо виборцям, а не вкладати їх в всю вище згадану беліберду?! Простіше. Простіше, ефективніше, і всі задоволені. Люди – бо отримали неживі папірці, а партії і блоки – бо пройшли і зможуть спокійно працювати на наше спільне, всеохоплююче благо! Це, звичайно ж сарказм, але часто воно так і є в реальності.

 «Кажемо, що ми ВОЛОНТЕРИ»

САМОПОМІЧ дізналася, скільки отримують агітатори, які зараз працюють на вулицях Львова від однієї з нових політичних партій. Хлопець, який прийняв нас за перевіряючих, невпевнено розповів завчений текст про нардепа, якого представляв. «А коли нам виплатять зарплату? – Запитав його колега. – Обіцяли 150 грн в день, але чули, що можуть заплатити всього 100. Це правда?» Інший агітатор хвалився:«Ми вже зібрали близько сотні бюлетенів на підтримку депутата. Їх люди самі заповнювали, ми ще сьогодні самі жодного не написали ». Як розповідав знайомий агітатор: «… людям говоримо, що ми волонтери і працюємо безкоштовно. Нас так вчили ».

Замість висновку

Загалом, все гранично ясно: на цих виборах, як і на попередніх, не запрацює тільки ледачий. Кількість можливостей зростає від кампанії до кампанії, газети не вистачить все перерахувати. Цікаво інше: багато з тих, хто так чи інакше цією справою промишляє, самі ж потім нарікають на погану владу, парламент і народ, який голосує кишенею, а не головою.

 10.10.2012