У передпасхальний період до юридичної служби надійшло кілька однотипних звернень мешканців, щодо проблем, які виникають з одержанням кредитів і недобросовісними кредиторами-шахраями. Особливо складна ситуація складається в період новорічно-різдвяних та пасхальних свят, коли люди всіляко намагаються отримати додаткові кошти. Саме у цей період засоби масової інформації рясніють оголошеннями та рекламою про надання позик на вигідних умовах.
«… Перед святами вирішив «позичити» трохи грошей, звернувся в найближчий банк, але за короткострокові позики треба було сплачувати великі відсотки, ще й квартиру у заставу давати. Тому ідею з банком зразу відкинув, через кілька днів в місцевій газеті знайшов оголошення за яким можна було отримати швидкі кредити, без застави майна та довідок про доходи, та ще й з низькою відсотковою ставкою!!! …
Тут звичайно згадалася поговірка про безкоштовний сир, проте … кошти вкрай були потрібні, тому, вирішив спробувати. Звернувся за вказаною адресою, молоді хлопці підтвердили, що справді надають кредити, проте, спершу потрібно підписати кілька договорів і на протязі 5 днів я отримаю кошти. Обіцянками про швидкі гроші і обмеженні ресурси (бо дуже багато звертається позичальників) мене майже переконали підписати ці договори, але коли я побачив шість аркуші «договору», вирішив попередньо ознайомитись з документами. Спочатку договори категорично відмовлялися надати, але боячись втратити «клієнта» надали копії і ще раз застерегли про обмеженість коштів…» – розповідає пан Василь на прийомі у юриста, тримаючи у руках документи для оформлення «миттєвого кредиту».
Уже з першого погляду на надані копії типових договорів, з якими завітав пан Василь, помітно складну юридичну техніку оформлення, з якою простій людині без юридичної освіти дуже складно розібратись. Як випливає з поданих договорів для одержання коштів особі слід сплатити страховий внесок та платіж за послуги фірми і лише потім, особі буде надано кредит. Проте і це ще не все, після сплати страхового внеску і послуг фірми, особа, у разі підписання такого договору, змушена кожного місяця робити платежі з погашення кредиту, якого фактично ще не отримала! Таким чином ми зіткнулися з досить вдалою схемою шахрайства, яка давала змогу аферистам одержувати кошти від осіб, без надання жодних кредитів. Після розмови з юристами пан Василь категорично відмовився від «миттєвого кредиту».
Щоб уберегти себе від таких шахрайських позик і недобросовісних кредиторів, слід дотримуватись декількох елементарних правил:
-
попередньо детально ознайомлюватися з текстами договорів та інших документів;
-
перед укладенням будь-яких договорів попередньо проконсультуйтесь з юристом;
-
у разі виникнення підозри щодо шахрайських дій з боку кредитора, відмовляйтеся від подальшої співпраці з цими особами.
Якщо ж Ви все таки зіткнулися з вищенаведеною або подібною ситуацією і уклали договір, кредитні кошти за яким так і не отримали, єдиним виходом є одностороннє розірвання угоди і звернення до правоохоронних органів.