Як виписати людину

До юридичної служби звертаються багато мешканців, щодо процедури і порядку «виписки» осіб, які зареєстровані в їхній квартирі. Ось приклади найтиповіших звернень:

«… У мене приватизована квартира, я єдиний власник. В квартирі ще прописаний мій брат з дружиною. Проте він вже майже 2 роки не проживає в цій квартирі, а живе в іншому місці та не збирається переїздити. Я неодноразово звертався до нього щоб він виписався, оскільки зараз подорожчала квартплата, проте брат не приїздить та не виписується…» – пан Зеновій з Сихова.

«… Півроку тому купив квартиру, все по закону, договір посвідчив нотаріус з продавцем розрахувався, попередні власники мали самі виписатися через місяць після купівлі, проте, вже пройшло більше шести місяців, а з квартири вони не виписалися. Знайти або зконтактуватися з ними не можу, доводиться кожного місяця платити додаткові суми комунальних платежів за колишніх власників …» – пан Ігор з Левандівки.

Такі випадки непоодинокі і трапляються дуже часто. В першу чергу слід зазначити, що розмір комунальних платежів пропорційно залежить від кількості зареєстрованих в квартирі осіб. Основна проблема полягає в тому, що зареєстровані особи або постійно не проживають у квартирі, і за них слід сплачувати комунальні платежі, або проживають в квартирі і користуються комунальними послугами, але відмовляються від оплати частини комунальних платежів.

Пам’ятайте!!! Реєструючи (прописуючи) особу у своїй квартирі, зняти її з реєстрації (виписати) можна тільки за її власною заявою, поданою до ЛКП або через суд. Оскільки, добровільно виписуватися ніхто не хоче, єдиним виходом залишається зняття з реєстрації на підставі рішення суду, подавши позовну заяву про визнання особою такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

Залежно від Вашої ситуації в позовній заяві слід посилатися на конкретну статтю Житлового кодексу Української РСР від 30.06.1983, № 5464-X (далі – ЖК). Так, згідно ст. 71 ЖК якщо наймач відсутній та не проживає в квартирі, то жиле приміщення зберігається за ним протягом шести місяців. Згідно ст. 72 ЖК визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Для звернення до суду з позовною заявою Вам необхідно підготувати копії таких документів:

  • правовстановлюючий документ на квартиру;
  • довідку з ЛКП про склад сім’ї (дійсна протягом 30 календарних днів);
  • довідку з ЛКП про те, що особа яку Ви хочете виписати, будучи зареєстрованою в Вашій квартирі, фактично в ній не проживає (обов’язково вказати період).
  • акт складений представниками ЛКП, про те, що при обстеженні Вашої квартири встановлено, що особа в даній квартирі не проживає (мінімум 3 акти на протязі 6 місяців).