Як повернути гроші за невикористаний ж / д квиток?

Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин, у відповідності до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України передбачені наступні умови повернення платежів, в залежності від часу повернення невикористаних проїзних документів:

1. Більш ніж за 24 години до відправлення поїзда – пасажиру повертається повна вартість квитка і плацкарти. Комісійний збір за оформлення не повертається.
2. Від 24 до 9 годин до відправлення поїзда – пасажиру повертається повна вартість квитка і 50% вартості плацкарти. Комісійний збір за оформлення не повертається.
3. Менш ніж за 9 годин до відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення – повертається тільки вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується. Комісійний збір за оформлення не повертається.

Повернення платежів за невикористані проїзні документи провадиться у будь-якому пункті продажу проїзних документів залізниць України з пред’явленням у касу повернення платежів проїзного документа та документа, що посвідчує особу (паспорта, військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення).

Повернення проїзних документів до відправлення поїзда може здійснюватись як особисто, так і іншими особами.

Довідка

Повна вартість проїзду в пасажирських потягах складається з наступних складових: вартість квитка + вартість плацкарти + ПДВ + страховий збір + комісійний збір.

Вартість квитка – це частина вартості проїзду, яка компенсує витрати на утримання та експлуатацію інфраструктури залізниць і електроенергію (або інший вид енергії), яка використовується під час прямування поїзда (інфраструктурна складова).

Вартість плацкарти – це частина вартості проїзду, що компенсує витрати перевізника на підготовку вагона у рейс та обслуговування на шляху прямування (вагонна складова).

Страховий збір – включаються у вартість проїзду згідно Положення про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.

Комісійний збір – кошти, сплачені за послугу, пов’язану з оформленням, поверненням, переоформленням проїзних документів.

ПДВ – непрямий багатоступінчастий податок, збирається з кожного акту продажу, починаючи з виробничого і розподільного циклів і закінчуючи продажем споживачу.