Захистіть свою квартиру

З настанням літа у Львові активізуються не лише туристи, а й квартирні злодії. Аналіз звернень львів’ян до юристів показує, що крадіжки майна мають переважно сезонний характер і найчастіше відбуваються влітку.

 

За даними правоохоронців під час літніх відпусток кількість  квартирних крадіжок зростає майже вдвічі, а їх пік припадає на липень.  За статисткою міліціянтів, найбезпечнішими щодо квартирних крадіжок є Сихівський і Франківський райони Львова. На другому місці – Галицький район, за ним – Шевченківський. Про це інформує прес-служба міліції Львівщини.

Як же захистити майно від посягань злочинців? Слід визнати, що збереження майна залежить від передбачливості господарів Якщо ви не хочете побачити
в своєму будинку “повний розгром” і позбутися всіх цінних речей і грошей, постарайтеся зробити будинок якщо не фортецею, то хоча б не легкодоступною здобиччю для домушників.

У першу чергу потрібно поставити надійні вхідні двері з якісними замками. Найчастіше злодії проникають в будинок саме через двері. Щоб ускладнити їм процес “розтину”, краще встановлювати декілька різних замків і подвійні двері.

До речі, непогано все-таки дружити з сусідами і просити їх придивлятися і прислухатися до всього, що відбувається біля ваших дверей під час вашої відсутності. Якщо житло розташоване на перших або останніх поверхах будинків, незайвими будуть металеві грати, які захистять вікна від проникнення.

 

Трішки статистики.

Пік квартирних крадіжок триває із 11.00 до 14.30, це, приблизно, 50% випадків. У 70% усіх випадків злочинці крадуть гроші і ювелірні вироби. 98 % квартирних злодіїв — непрацюючі, а 30 % — раніше судимі.

Серйозні “фахівці” діють організовано й ретельно опрацьовують всі варіанти для того, щоб процес пройшов продуктивно і без зайвого шуму. Тому покладатися тільки на міцні двері, хороші замки і уважних сусідів не варто. Краще посилити захист майна, встановивши сучасну сигналізацію, або здати житло під спостереження охоронної фірми.

Як вберегтися?

  • Виходячи з будинку зачиняйте всі вікна та двері. Пам’ятайте про надійність дверей та замків.
  • Не залишайте ключ під килимком вхідних дверей, на видному місці або без нагляду.
  • Якщо ви живете на нижніх поверхах будинку або на верхніх, проте близько від протипожежної драбини чи даху, обов’язково поставте на вікна ґрати.
  • Збираючись у літню відпустку, менше патякайте язиком. Чим більше людей знає про те, що Ваше житло без нагляду, тим більше шансів у потенційних злодіїв.
  • Підтримуйте добрі стосунки зі сусідами. Зайва пара пильних очей ніколи не завадить.

І пам’ятайте, сучасні “домушники” стають ще цинічнішими і вигадують усе нові й нові способи обкрадання осель, тому варто бути пильними!