Курити заборонено !!!

Здоровий спосіб життя, спорт і фізкультура – це альтернатива тютюну, наркотикам та алкоголю.  Щоб захистити громадян від шкідливого впливу вторинного тютюнового диму 24 травня 2012 року було прийнято Закон № 9474 «Про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Закон вступить в силу через 6 місяців після опублікування.

Куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів буде заборонено:

  • В приміщеннях підприємств ресторанного господарства;
  • В приміщеннях закладів культури і закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
  • У ліфтах і таксофонах;
  • В установах охорони здоров’я;
  • У навчальних та освітньо-виховних закладах;
  • На дитячих майданчиках;
  • На спортивних майданчиках, стадіонах:
  • В під’їздах житлових будинків;
  • В підземних переходах;
  • В громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення і зупинки громадського транспорту).

Забороняється (крім спеціально відведених для цього місць) куріння в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; в приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Власники чи орендарі відповідних закладів або приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також повинна бути розміщена наочна інформація про розташування таких місць та про шкоду, якої завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.

Вноситься додаткова відповідальність за розміщення попільничок, за невжиття заходів по припиненню куріння в приміщеннях закладів громадського харчування, за не відведення місць для куріння і необладнання їх витяжкою – також штраф від 1 до 10 000 гривень. Саме за допомогою штрафних санкцій та обмеженням місць для куріння законодавець вирішив боротися з проблемою куріння в Україну.

Тому всім власникам львівських «ресторацій» і «генделиків» доведеться знайти час для переобладнання своїх приміщень відповідно до вимог закону або сплати чималі штрафи в казну держави.

Хоча Законом і прийнятий ряд обмежень, але важко сказати, чи будуть вони корисними для пересічного львів’янина. Покращення нашого з Вами життя залежить не тільки від прийняття правильних законів, але і від їх належної реалізації. Для цього необхідна значна інформаційна компанія для формування громадської думки про неприпустимість порушення встановлених норм – не тому, що за це настане те чи інше покарання, а тому, що це призводить до порушення прав інших громадян, що є неприпустимим в європейській правовій державі.