Візьми ініціативу в свої руки

Ініціативні мешканці з центральної частини міста Львова зможуть впроваджувати зміни з допомогою фахових юристів. Громадське об’єднання САМОПОМІЧ за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH розпочало проект «Візьми ініціативу в свої руки». В рамках кампанії протягом 3-ох місяців відбудеться низка зустрічей з мешканцями, що зацікавлені змінами у своєму мікрорайоні. Учасникам зустрічі розкажуть про різні можливості самостійного господарювання: створення ініціативних Громадських рад, організації ОСББ, зняття будинку з балансу міської ради та інше.

На території історичної частини міста Львова процес самоорганізації громадян відбувається дуже повільно, що пов’язано з певними особливостями створення об’єднань та органів самоорганізації та відсутністю у ініціативних мешканців належної інформаційно-правової підтримки і необхідних знань. Ця проблема стосується як ОСББ, так і ініціативних груп чи громадських рад.

Саме тому, об’єднання «САМОПОМІЧ» за сприяння спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH, реалізує проект правової допомоги для ініціативних мешканців та ОСББ в історичній частині міста Львова. Проект реалізовуватиметься з 01 лютого по 01 липня 2013 року.

«На даний час виникла необхідність в активній промоції ОСББ та наданню ініціативним львів’янам необхідної правової допомоги для полегшення створення ОСББ, а також допомоги у створенні інших органів самоорганізації та покращення власних житлово-комунальних умов. Річ у тому, що саме органи самоорганізації населення, такі як ОСББ, Громадські ради та ініціативні групи є однією з тих форм, що дають змогу мешканцям безпосередньо здійснювати управління справами у невеликій громаді – власному багатоквартирному будинку та сприяє покращенню ситуації в житлово-комунальному секторі», – розповів Дмитро Стельмащук, керівник проекту від об’єднання САМОПОМІЧ

За час реалізації проекту усі бажаючі зможуть:

  • Одержати кваліфіковану юридичну допомогу
  • Самостійно покращити житлово-комунальні умови
  • Правильно організовуватися для захисту своїх прав
  • Зняти будинок з балансу міської ради
  • Створити  ОСББ у власному будинку
  • Створити Громадську Раду
  • Відмовитися від послуг ЖКГ, які не надаються
  • Зняти будинок з балансу міської ради
  • Проконтролювати якість надання ЖК послуг

«В рамках українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» успішно проводиться робота з громадськістю з метою залучення мешканців до бережного оновлення міста. Однією з передумов для спільної довготривалої діяльності є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших органів самоорганізації населення», – розповіла Мар’яна Борик, асистент спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

Протягом квітня-червня 2013 року на території історичної частини міста Львова буде проведено перший етап проекту у формі зустрічей з ініціативними львів’янами, які хочуть покращити свої житлово-комунальні умови та одержати кваліфіковану правову допомогу.